Budżet obywatelski dla każdego

Budżet obywatelski dla każdego

Konferencja prasowa dotyczącą promocji Konińskiego Budżetu Obywatelskiego odbyła się w Koninie.  Przypomnijmy, że Towarzystwo Samorządowe wygrało konkurs zorganizowany przez miasto dotyczący tego zadania.
Budżet obywatelski to część budżetu miasta o wydaniu której decydują mieszkańcy. W Koninie do wydania jest 2 mln zł. Po raz pierwszy KBO w Koninie uchwalono rok temu.

– Dzięki udziałowi w budowaniu budżetu partycypacyjnego wzrasta zaufanie między mieszkańcami a władzą, a także zaangażowanie w sprawy miasta – mówi Ireneusz Niewiarowski, prezes TS.
Wniosek do KBO może złożyć każdy osoba dorosła, a za zgodą opiekuna młodsza, która mieszka bądź jest , poprzez pracę czy edukację, związana z miastem.   Pierwszy etap realizacji projektu dotyczy złożenia wniosku do KBO. Druk można pobrać na stronie www.kbo.konin.pl .
– Można złożyć wniosek w ramach tzw. małych zadań do 30 tyś zł, i dużych do 1.400.000 tyś zł. W ubiegłym roku między innymi mieszkańcy wybrali dofinansowanie schroniska dla zwierząt czy budowę plenerowych siłowni . Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.kbo.konin.pl  – dodał prezes.
Głosowanie odbędzie się w tym roku drogą elektroniczną od 1 do 13 września i 13 września w lokalach wyborczych.
– Zależy nam na tym, aby w pierwszym, jak i w drugi etapie KBO udział wzięło jak najwięcej osób. Stąd szeroko zakrojona akcja promocyjna KBO, m.in   poprzez telebimy, billboardy, plakaty, ulotki, media, film, interaktywną mapę, spotkania z mieszkańcami, Facebook – powiedziała Olga Żaryn, członek TS