Aktualności

Wyniki konsultacji społecznych Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionie wodnym Warty

Rok 2017 był wyjątkowy pod względem dużej ilości opadów w całej Polsce w tym także w subregionie konińsko-turecko-kolsko-słupeckim, czym odróżniał się zdecydowanie od lat poprzednich a szczególnie od 2016 roku.

więcej

 

Spływ kajakowy szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski
W dniu 08 lipca 2017 r. przedstawiciel Zespołu ds. gospodarki wodnej i ochrony środowiska Towarzystwa Samorządowego, Maciej Dąbrowski, uczestniczył w spływie kajakowym szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski z Koła na Bulwary Nadwarciańskie w Koninie.
więcej


Plany przeciwdziałania skutkom suszy w regionie wodnym Warty
Przedstawiciele Zespołu ds. gospodarki wodnej i ochrony środowiska Towarzystwa Samorządowego brali aktywny udział w organizowanych w dniach 20-22.06.2017 r. przez RZGW w Poznaniu konsultacjach dotyczących projektu Planu przeciwdziałania skutkom suszy w regionie wodnym Warty.
Więcej

 

Konferencja w ZSRCKU w Kościelcu
W dniu 24 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu przedstawiciel Zespołu ds. gospodarki wodnej i ochrony środowiska Towarzystwa Samorządowego brał udział w konferencji pn. „Możliwości zmniejszenia skutków suszy w rolnictwie w powiecie kolskim” zgłaszając szereg uwag i wskazując na aktywne działania Zespołu Towarzystwa Samorządowego.
Więcej

 

Rocznica powstania
W miesiącu marcu 2017 r. przeprowadzono podsumowanie pracy Zespołu ds. gospodarki wodnej i ochrony środowiska. Całość informacji umieszczono pod linkiem: http://www.ts.konin.pl/index.php/ds-ogios/do-pobrania