„Międzygminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” w Wyrzysku

„Międzygminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” w Wyrzysku

21 maja odbył się finał „Międzygminnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego p. Marka Woźniaka, Burmistrza Wyrzyska p. Bogusławy Jagodzińskiej i Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku p. Danuty Buryta – Arndt. W konkursie wzięło 25 uczniów z pięciu szkół podstawowych: Łobżenicy, Falmierowa, Kosztowa, Osieka nad Notecią i Wyrzyska.

wyrzysk0

Organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Wyrzysku i Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, natomiast koordynatorem konkursu był p. Ryszard Sell – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku. Komisję konkursową reprezentowali radni z trzech szczebli samorządu terytorialnego w składzie: p. Roman Łuka – przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku, p. Kazimierz Wasiak – przewodniczący Rady Powiatu Pilskiego, p. Jarosław Maciejewski – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i p. Mirosława Rutkowska – Krupka – radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, która została wybrana przewodniczącą komisji.
Konkurs składał się z części pisemnej – test z pytaniami otwartymi oraz z części ustnej, w której udział wzięło 6 finalistów. Zmierzyli się oni z pytaniami z zakresu  zagadnień dotyczących samorządu terytorialnego, znajomości Konstytucji RP i Unii Europejskiej.  
Finaliści otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu – dyplomy i pamiątkowe długopisy. Warto dodać, że wszyscy laureaci zostali zaproszeni przez p. przewodniczącą jury p. Mirosławę Rutkowską – Krupkę na sesję Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a zwyciężczyni konkursu została zaproszona przez p. posłankę p. Marię Małgorzatę Janyskę  na wycieczkę do Warszawy.
Konkurs stał się okazją do promowania idei samorządności oraz integracji młodzieży zainteresowanej tematyką samorządu terytorialnego i Unii Europejskiej.
Laureatom, organizatorom i wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za  podjęty trud i sukcesy.
Materiał pochodzi ze strony:
http://www.lobzenica.pl/asp/_pdf.asp?typ=13&sub=&subsub=&menu=1&artykul=2253&akcja=artykul

wyrzysk1
wyrzysk3