Opłatek w Malanowie

Opłatek w Malanowie

15 stycznia w gościnnych progach restauracji „Hacjenda” w Malanowie odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe Towarzystwa Samorządowego powiatu tureckiego. Udział w nim wzięło około 90 osób z kilku gmin powiatu. Spotkanie rozpoczął Michał Harasny – Prezes Koła Gminnego Towarzystwa Samorządowego w Malanowie, następnie głos zabrał Prezes Zarządu Powiatowego Towarzystwa Samorządowego – Ireneusz Kolenda.

Panowie przywitali gości, złożyli życzenia, krótko wspomnieli o wyborach w maju 2016 roku i o perspektywach na przyszłość.  Prezes Kolenda podsumował działania TS i Banku Żywności. Do życzeń  na Nowy Rok dołączył się również Prezes Ireneusz Niewiarowski, który wcześniej brał aktywny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Koninie. Następnie modlitwę odmówił ksiądz proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa Męczennika i Św. Mikołaja Biskupa –  Stanisław Płaszczyk. Po odśpiewaniu kolędy wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem. Gościem specjalnym był pan Sławomir Bodnar – Prezes Stowarzyszenia „Dom Polski” w Tulczynie (Ukraina). Gmina Malanów współpracuje ze Stowarzyszeniem od 10 lat na płaszczyźnie samorządowej, natomiast od 2007 roku współpraca dotyczy – wymiany młodzieży.  Na spotkaniu  nie zabrakło też samorządowców powiatu tureckiego w osobach: Wójt Gminy Turek – Karol Mikołajczyk, Wójt Gminy Kawęczyn – Jan Nowak, Zdzisław Czapla oraz radni gminni i powiatowi wraz z Prezesami Kół Gminnych TS.
Jak co roku zorganizowaliśmy zbiórkę pieniężną, dzięki której wsparliśmy osobę potrzebującą z gminy Malanów. W tym roku zbiórkę, w kwocie 1 370 zł, przekazaliśmy panu Antoniemu  Janikowi z Kotwasic, rocznik 1974.  Pan Antonii zmaga się z chorobą nowotworową i pokłada szczere nadzieje, że tę walkę wygra czego wszyscy serdecznie mu życzymy.
Oprawą muzyczną zajęła się młodzież z tutejszego gimnazjum. Serdecznie dziękujemy za pomoc:) Po części oficjalnej do godzin wieczornych trwało wspólne biesiadowanie. Za rok spotykamy się prawdopodobnie w Tuliszkowie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy  za przybycie i „Do siego roku!”
Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Państwa Kubackich za przygotowanie tak wspaniałego przyjęcia.

IMG 4855
IMG 4853
IMG 4847
IMG 4849