Piknik na sportowo

Piknik na sportowo

Konferencja prasowa na temat działań jakie Towarzystwo Samorządowe podjęło razem z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce odbyła się dziś w siedzibie stowarzyszenia. Jak mówi prezes TS, Ireneusz Niewiarowski 2018 rok jest szczególny. – Obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, 1 maja wejście Polski do Unii, 2 maja Dzień Flagi , 3 maja uchwalenie Konstytucji, 27 maja Dzień Samorządu i 4 czerwca Dzień Wolności. Warto o tym pamiętać.

Działania z KE rozpoczyna 2 maja VIII Piknik Patriotyczno-Sportowy z okazji Dnia Flagi na stadionie w Morzysławiu. Start godz. 10. W programie: zawody lekkoatletyczne, porady prozdrowotne, degustacja zdrowej żywności, konkursy z nagrodami. Nowością będą mistrzostwa strażaków regionu konińskiego. Wszyscy uczestnicy pobiegną w teście Coopera, który sprawdza naszą kondycję.
– Trzeba biec przez 12 minut. Dystans jaki przebiegliśmy pokazuje w jakiej jesteśmy kondycji. Chciałbym na piknik zaprosić wszystkich chętnych, nie tylko tych co biegają – mówi I. Niewiarowski, prezes TS oraz Klubu Biegacza Aktywni Konin.
Zawody odbędą się w kategorii open kobiet, mężczyzn i zespołowe. Oprócz tego będzie można rzucić kulą i skoczyć w dal.
– W Koninie brakuje klubu lekkoatletycznego, a jest dobra baza. Dlatego 2 maja chcę na ręce prezydenta Konina i rektora PWSZ przekazać apel w tej sprawie – mówi prezes TS.
Podsumowanie pikniku odbędzie się 17 maja w DK Oskard. W trakcie wyróżnione zostaną osoby zasłużone dla rozwoju sportu.
Na piknik zaprasza Towarzystwo Samorządowe oraz Klub Biegacza Aktywni Konin.
Impreza współfinansowana przez Miasto Konin.

Loga 24.04.2018

REGULAMIN

od Patryka Loga