Podsumowanie wyborów samorządowych 2018 roku w Golinie

Podsumowanie wyborów samorządowych 2018 roku w Golinie

8 grudnia w Golinie odbyło się powyborcze spotkanie kandydatów Towarzystwa Samorządowego z powiatu konińskiego w wyborach samorządowych 2018 roku. Była to okazja do podsumowania kampanii i jej wyników, wymiany indywidualnych doświadczeń, wniosków na przyszłość i konstruktywnych dyskusji. W spotkaniu uczestniczył gospodarz gminy burmistrz Mirosław Durczyński. Prezes Ireneusz Niewiarowski przedstawił wyniki wyborów wszystkich członków Towarzystwa Samorządowego.

640 26651

Komitet Wyborczy TS wystawił kandydatów do rad gmin, powiatów i na wójtów/burmistrzów w powiatach: kolskim, konińskim i tureckim. W wyniku przeprowadzonych w dniu 21 października wyborów wśród 79 kandydatów do rad gmin mandat uzyskało 28 osób. W powicie tureckim dwie osoby uzyskały mandat wójta: Jan Nowak w Kawęczynie oraz Karol Mikołajczyk w Gminie Turek. Andrzej Sochacki uzyskał mandat do rady powiatu tureckiego. Cztery osoby  uzyskały mandat do rady powiatu konińskiego: Henryk Kryk, Tadeusz Słodkiewicz, Maciej Kwiryng i Żanetta Matlewska.
Łączna liczba wszystkich oddanych głosów na kandydatów TS z list wyborczych wynosi: 24 694.
Wielu członków TS przystąpiło do wyborów samorządów startując z własnych bądź zaprzyjaźnionych komitetów wyborczych odnosząc liczne sukcesy.
Wśród nich:
w powiecie kolskim:
Wojciech Chojnowski Wójt Gminy Babiak,
Ewa Ochędalska i Alicja Wapińska Radne Powiatu Kolskiego;
w powiecie konińskim:
Grzegorz Matuszak Wójt Gminy Rzgów,
Danuta Mazur Wójt Gminy Krzymów,
Andrzej Nowak Wójt Gminy Kramsk,
Andrzej Operacz Wójt Gminy Skulsk,
Mariusz Woźniak Wójt Gminy Grodziec.
Spotkanie w Golinie przebiegało w świątecznej atmosferze z integracją i planami wspólnych przedsięwzięć.
Wyborcom dziękujemy za poparcie i zapraszamy do współpracy.