Powiatowe spotkanie opłatkowo-noworoczne członków i sympatyków TS w Turku

Powiatowe spotkanie opłatkowo-noworoczne członków i sympatyków TS w Turku

Członkowie i sympatycy Towarzystwa Samorządowego spotkali się w niedzielę, w hotelu “Arkady” na corocznym powiatowym spotkaniu opłatkowo – noworocznym. Opłatkiem przełamało się i złożyło sobie serdeczne życzenia na cały Nowy Rok około 100 osób.

turek-ts-spotkanie-oplatkowe-035-800x300

14 stycznia, w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin powiatu tureckiego oraz goście – członkowie zarządu z powiatu konińskiego. Życzenia świąteczno-noworoczne przekazali zebranym: Ireneusz Niewiarowski prezes Zarządu Wojewódzkiego TS, Ireneusz Kolenda prezes Zarządu Powiatowego TS, Waldemar Trojan prezes Koła Miejskiego oraz  Zdzisław Czapla.
Była to również okazja do posumowania minionego czasu i przedstawienia planów na rok bieżący.
W ubiegłym roku Towarzystwo Samorządowe m.in. wręczyło stypendia dla grupy najzdolniejszych uczniów, odbył się konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym, przeprowadzone zostały programy mające na celu zwiększenie aktywności mieszkańców gmin, czy też zbiórka żywności w ramach pomocy charytatywnej.
Prezes Powiatowy podziękował swoim koleżankom i kolegom z poszczególnych struktur w gminach za dobrą współpracę i wszystkie podjęte dotychczas działania. Zachęcał do większej aktywności, także na portalach społecznościowych. Przypomniał, że jest to rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, rok 20-lecia reform samorządowych oraz wyborów samorządowych.
Tradycyjnie przeprowadzono też zbiórkę pieniężną, w tym roku dla potrzebującego Dominika.
Dominik urodził się w czerwcu 1999 roku jako wcześniak i dostał 8 pkt w skali Apgar. Z czasem jednak zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe cztero-kończynowe. Jest to upośledzenie głębokie. Dodatkowo ma dysplazję stawów biodrowych i skrzywiony kręgosłup. Wiele lat nie można było go spionizować. Aktualnie może przebywać w pozycji pół leżącej w specjalnym wózku. Dominik skończył w czerwcu 18 lat. W lipcu zamieszkał z mamą w nowym mieszkaniu komunalnym. Pani Krystyna wychowuje syna samotnie i postawiła sobie za cel kupienie „schodołazu”. Jest to urządzenie, które pozwoli wyjść Dominikowi z mieszkania. Niestety koszt tego urządzenia, to wydatek minimum 12 000 zł. Może ona liczyć na dofinansowanie do 80% urządzenia.
Podczas zbiórki udało się zebrać kwotę 1670 zł.