Startuje KBO 2020!

Startuje KBO 2020!

Konferencja prasowa dotycząca szóstej już edycji Konińskiego Budżetu Obywatelskiego odbyła się dziś w Centrum Organizacji Pozarządowych. Wnioski można składać od 1 do 31 marca w budynku Urzędu Miejskiego, Biuro Obsługi Interesanta w godzinach od 7:30 do 15:30

konfa0

– Do tej pory głosowano nad 106 projektami, 78 z nich jest zrealizowanych, 25 będzie w tym roku. Natomiast nie zostały zrealizowane 3 : Nadwarciańska Strefa Edukacji Przyrodniczej (realizacja pod koniec kwietnia), plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami (kolejne postępowanie przetargowe) i tężnia solankowa (jeżeli zamówienie zostanie dostosowane do możliwości miasta będzie ogłoszony kolejny przetarg). Nowością w tegorocznym KBO jest zwiększenie kwoty do 3 milionów i powrót małych oraz dużych projektów – poinformował Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Od 1 marca składamy wnioski do KBO. Może to zrobić każdy mieszkaniec Konina lub osoba związana z miastem po ukończeniu 16 roku życia.

– Wnioski składamy w Urzędzie Miasta w Sali Obsługi Interesanta. 30 i 31 marca będą specjalne dyżury w Urzędzie – powiedziała Maria Cybulska z COP.

Regulamin KBO nie uległ zmianie. Wróciły natomiast wnioski małe do wartości 99 999,99zł i duże od wartości 100 000,00zł do 1.000 000,00 zł. Zwiększył się również skład Zespołu Koordynująco-Monitorującego o członków NGO.

Od 1 do 8 września głosujemy elektronicznie na wnioski, natomiast 8 września w lokalach wyborczych.

– Wśród nowości mogę jeszcze wymienić nową zakładkę na stronie www.kbo.konin.pl – wnioski niezrealizowane – dodała M. Cybulska.

Promocją KBO zajmie się w tym roku Towarzystwo Samorządowe. O działaniach opowiedziała Olga Żaryn.

– Postaramy się dotrzeć do każdego mieszkańca Konina. W marcu będziemy zachęcać do składania wniosków poprzez: udział we wszystkich większych imprezach miejskich, spotkania ze studentami PWSZ i III wieku, akcje przed marketami i w kinach, media. Będzie również zrealizowana akcja z udziałem uczniów CKU i konińskich przedszkolaków. Jak co rok zachęcimy mieszkańców do udziału w maratonie pisania wniosków. Natomiast na przełomie sierpnia i września będziemy promować udział w głosowaniu na wnioski poprzez: organizację hyde parku, akcję z MDK, imprezy Lato na bulwarze, stworzenie interaktywnej mapy wniosków. Informacja dotrze również do mieszkańców poprzez skrzynki pocztowe. Zachęcamy również do obserwowania fanpage’a KBO, gdzie będziemy organizować wydarzenia, transmisje Live i kampanie reklamowe – poinformowała O. Żaryn.

konfa1
konfa2