W dniu 9 lipca miała miejsce XXV Jubileuszowa Krajowa Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.
W godzinach porannych przedstawiciele TS brali udział w konferencji „Wiejska Polska” połączonej z wręczeniem odznaki honorowej „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” panu Janowi Nowakowi, który jest członkiem Zarządu Wojewódzkiego i Wójtem w gminie Kawęczyn. Natomiast Prezes TS, Ireneusz Niewiarowski, został odznaczony medalionem im. dr. Aleksandra hr. Szembeka za działalność na rzecz rolnictwa i rozwoju wielkopolskiej wsi. Laudacja.
Pełna relacja z jubileuszowych uroczystości na stronie www.kss.org.pl
Poniżej link do przygotowanej z okazji jubileuszu broszury. http://www.kss.org.pl/images/dopobrania/pielgrzymka_2017_publikacja.pdf