Wybory do powiatów, miast i gmin

Wybory do powiatów, miast i gmin

Kampania wyborcza Towarzystwa Samorządowego była głównym tematem dzisiejszej konferencji prasowej w Koninie. Konferencję razem z senatorem Ireneuszem Niewiarowskim, prezesem TS prowadzili również Andrzej Nowak, pełnomocnik wyborczy oraz Waldemar Tubacki, pełnomocnik finansowy. 

Rozpoczynając spotkanie senator Ireneusz Niewiarowski, prezes TS opowiedział o 20-letniej historii TS. – To nie jest tak, że budzimy się przed wyborami. Towarzystwo działa na co dzień, od 20 lat. W 1994 roku pierwszy raz wystawiliśmy swoich kandydatów do rad gmin, powiatów. Bardzo ważna jest dla nas oświata jeśli chodzi o młodzież oraz seniorów. W tym roku zrealizowaliśmy projekt ,,Między nami seniorami” i niedługo rusza kolejny skierowany do gimnazjalistów z naszego regionu. Nasze sztandarowe działania to oczywiście Fundusz Stypendialny, różnorodne konkursy dotyczące wiedzy o samorządzie, ale też wracające do historii kraju. Mamy na koncie również szereg publikacji – powiedział senator.

Przypomniał również , że Towarzystwo po raz 6 wystawia swoich kandydatów w wyborach samorządowych. 

– Ludzie z TS z takim doświadczeniem i dorobkiem powinni brać udział w wyborach. Mamy swoich kandydatów w wyborach do powiatów, miast jak i do gmin. Są to między inny : Zdzisław Czapla – burmistrz Turku, Mieczysław Drożdżewski – burmistrz Koła, Andrzej Nowak – wicestarosta koniński, Andrzej Operacz – wójt Skulska, Tadeusz Słodkiewicz – kandydat na burmistrza Sompolna, Sławek Królak – kandydat na burmistrza Ślesina czy Elżbieta Marciniak – kandydatka na burmistrza Kłodawy. Wyjątkiem jest Konin, gdzie idziemy z PO. I tutaj też mamy mocną ekipę, między innymi Władysława Wojtulewicza , znanego cyklistę, działacza PTTK czy Magdę Kosko-Nowak, działaczkę we wspólnotach mieszkaniowych – dodał senator. 

A. Nowak, wicestarosta koniński, poinformował o programie TS, to przede wszystkim współdziałanie na wielu frontach samorządu powiatu i gmin. – Chcemy działać na różnych płaszczyznach. Między innymi : termomodernizacji, spółek wodnych, świetlic terapeutycznych, profilaktyki zdrowia czy komunikacji. Z Koninem chcemy współpracować w ramach kształcenia zawodowego – poinformował pełnomocnik wyborczy. 

Senator podkreślił, że od wielu lat TS jest w czołówce wyborów samorządowych, w przeciwieństwie do zmieniających się często partii politycznych. Po konferencji odbyło się posiedzenie zarządu TS podczas, którego odbyło się m.in. omówienie: przygotowań do wyborów samorządowych, promocji książki TS „XX lat działalności” w Turku, 15 edycji Funduszu Stypendialnego, a także biegu charytatywnego ,,Pobiegnij dla Klaudii”. W trakcie posiedzenia zarządu odbyło się również spotkanie z Rafałem Grupińskim, jednym z liderów Platformy Obywatelskiej.