Zakończyliśmy II Wielkopolski konkurs „Z Samorządem na Ty”

Zakończyliśmy II Wielkopolski konkurs „Z Samorządem na Ty”

Podczas gali podsumowującej projekt „Budujemy społeczeństwo obywatelskie” rozstrzygnięto finał konkursu II edycji Wielkopolskiego konkursu „Z Samorządem na Ty”. Uroczystość odbyła się 25 listopada na sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Pierwsze dwa etapy przebiegały w formule online i wyłoniły finalistów, którzy skonfrontowali swoją wiedzę w Poznaniu podczas wypełniania ostatniego testu wiedzy – stacjonarnie pod nadzorem komisji finałowej, co pozwoliło na wyłonienie zwycięzców konkursu. Z przyjemnością prezentujemy wyniki:
I miejsce w konkursie zdobył Krystian Wróblewski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słaborowicach pod opieką Pani Klaudii Reikowskiej.
II miejsce zajął Wojciech Szymczak ze Szkoły Podstawowej nr 89 im. K.K. Baczyńskiego w Poznaniu, opiekunem była Pani Izabeli Jokiel-Misiak.
III miejsce osiągnął Kacper Pacholik ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbiu pod opieką Pana Huberta Ziętkiewicza.
Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
Jagoda Bera ze  Szkoły Podstawowej nr 18 im. Janusza Kusocińskiego w Kaliszu – opiekun Pan Marcin Jaworski.
Zofia Cichocka ze Szkoły Podstawowej nr 89 im. K.K. Baczyńskiego w Poznaniu – opiekunka Pani Izabela Jokiel-Misiak.
Witold Grabowski ze Szkoły Podstawowej w Zaniemyślu – opiekunka Pani Danuta Brzezińska.
Oliwier Orzechowski ze Szkoły Podstawowej w Okonku – opiekun Pan Jan Węglowski.
Konkurs przebiegał pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka. Organizatorami były Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w partnerstwie z Towarzystwem Samorządowym w Koninie. W tegorocznej edycji na konkurs zgłosiło się ponad 300 osób. Do I etapu przystąpiło 262 uczniów. W drugim etapie udział brało 50 osób. Pierwsze dwa etapy przebiegały w formule online i wyłoniły 10 finalistów.
Konkurs przyczynił się do pozyskania i zgłębienia wiedzy m. in. na temat zależności różnych szczebli samorządu terytorialnego, zadań jakie wykonuje na co dzień władza lokalna ale również możliwości zaangażowania mieszkańców poprzez różne formy aktywności w tym stowarzyszenia, młodzieżowe rady gmin oraz udział w wyborach i referendach, które dają władzę obywatelom sprawowania rządów poprzez wybranych demokratycznie przedstawicieli do wszystkich szczebli samorządu.
Podczas Gali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnięto również inne konkursy, w których sukcesy odnieśli uczniowie szkół w Koninie. Zwycięzcami w kategorii Liga Debat Oxfordzkich byli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie pod opieką Pani Aleksandry Kudły.  W kategorii fotografia II miejsce zajęła Aleksandra Pawlak ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie pod opieką Pana Krzysztofa Krakowskiego.

zsnt10
zsnt9
zsnt8
zsnt7
zsnt6
zsnt5
zsnt4
zsnt3