Życzenia w Milejowie

Życzenia w Milejowie

Tradycją stały się spotkania opłatkowe Towarzystwa Samorządowego w powiecie tureckim. W tym roku gościliśmy w gminie Kawęczyn w sołectwie Milejów.  W niedzielę, 10 stycznia, 130 osób spotkało się aby wspólnie podzielić się opłatkiem oraz doświadczeniami minionego roku, ale również aby pomóc 13-letniemu chłopcu.

Sebastian Błaszczyk od dzieciństwa ciężko choruje i potrzebuje stałej opieki. Rehabilitacje, leki oraz pomoc kosztują wiele pieniędzy. Sebastian choruje na spastyczny niedowład kończyn, epilepsję, astmę oskrzelową, alergię wziewną i pokarmową a także zespół przykurcza mięśniowego. Aby choć trochę ulżyć chłopcu potrzebne są kosztowne operacje i leczenie. Niestety nie są one refundowane. Zabieg musi być powtórzony a jego koszt i rehabilitacji są bardzo duże. Podczas spotkania opłatkowego dla Sebastiana udało się zebrać 2500 zł. Z całą pewnością suma ta przybliży chłopca i jego rodziców do spełnienia marzeń czego z całego serca życzymy.
Podczas części oficjalnej o sukcesach minionego roku przypomnieli Prezes TS – Ireneusz Niewiarowski, Wójt Gminy Kawęczyn – Jan Nowak, Prezes Powiatowy Mirosław Mękarski oraz Piotr Gebler. Podczas krótkich wystąpień złożono serdeczne życzenia i podziękowania za wkład pracy i zaangażowanie. Po modlitwie goście przy dźwiękach kolęd podzielili się opłatkiem.
Naszym niezawodnym członkom i sympatykom TS dziękujemy za przybycie oraz wsparcie dla Sebastiana.